Olympique Marseille lider in Franta dupa victoria de pe teren propriu cu St. Etienne,2-1.

marseille st etienne 2-1 septembrie 2014 ligue 1

Olympique Marseille a revenit pe prima pozitie in Franta dupa victoria de pe teren propriu cu St. Etienne,2-1.

Partida a inceput bine pentru gazde iar Imbula deschidea scorul in minutul 7 pentru ca la pauza Marseille sa intre cu avantaj de doua goluri dupa reusita din minutul 28 a lui Payet.
St Etienne a inceput repriza secunda in atac si chiar au reusit sa reduca din diferenta in minutul 53 prin Brison dar pana la final nu au mai putut marca iar toate cele 3 puncte au mers la Marseille care urca din nou pr prima pozitie dupa ce Bordeaux o depasise datorita victoriei cu Rennes, 2-1 pe final de meci.
Marseille acumuleaza 19 puncte dupa 8 etape si are cea mai buna linie de clasment din Ligue 1, 6 victorii, 1 egal, o infrangere si cel mai bun atac, 21 de goluri marcate.