Cosmin Moti a marcat dar Ludogorets a pierdut cu Levski pe acelasi stadion pe care o elimina pe Steaua.

cosmin moti a marcat cu levski sofia

Cosmin Moti a marcat sambata impotriva lui Levski golul egalizator din penalty in minutul 15 asta dupa ce cu 10 minute mai devreme Bedoya o aducea pe Levski in avantaj.
Golul lui Moti a fost in zadar pentru ca la pauza Levski conducea cu 3-1 gratie reusitelor lui Sarmov din minutul 27 si din nou Bedoya in min 37.
In repriza secunda oaspetii au incercat sa revina iar schimbarea lui Marcelinho cu Wanderson avea sa dea rezultate pentru ca la 5 minute de la intrarea sa pe teren, Wanderson, care a marcat golul de 1-0 in partida cu Steaua de la Sofia, reducea din diferenta cu 13 minute inainte de final. S-a terminat insa 3-2 iar cu aceasta victorie Levski o depaseste pe Ludogorets in clasament si urca pe 2 cu 19 puncte acumulate, avand 1 punct mai mult decat echipa lui Moti.

Desi au jucat in deplasare cei de la Ludogorets nu au trebuit sa mearga mai departe decat o fac la meciurile de acasa pentru ca partida s-a disputat pe stadionul Levski, unde Ludogorets joaca o buna parte din meciurile de acasa.
Tot aici a eliminat-o si pe Steaua in play-of-ul Champions League , atunci cand Cosmin Moti a parat doua lovituri de departajare si a dus-o pe Ludogorets in grupele Champions League.