AC Milan nu se regaseste si ajunge la trei meciuri fara victorie dupa egalul din deplasare 1-1 cu Cesena.

Milan a remizat cu Empoli 2-2 , etapa trecuta iar acum a venit randul Cesenei sa ia un punct in meciul cu Milan care are un start de sezon ratat acumuland doar 8 puncte in 5 partide, inclusiv cu acest punct obtinut astazi.
Pentru gazde a marcat Succi in miutul 10 iar Rami a egalat 9 minute mai tarziu. La pauza s-a intrat cu acelasi scor cu care avea sa se si termine partida, 1-1, iar singurul eveniment important al reprizei secunde a fost cartonasul rosu luat de Zapata in minutul 73, ce putea sa o coste pe Milan chiar si acest punct.