Manchester United castiga cu Everton, 2-1 si urca pe locul 4 in Premier League!

Manchester United v Everton - Barclays Premier League gol falcao

Manchester United a reusit sa se impuna in meciul cu Everton disputat pe Old Trafford, gratie golurilor lui Di Maria si Falcao si a urcat pe locul 4 in Premier League avand 11 puncte.
Di Maria a reusit sa deschida scorul dupa centrarea lui Juan Mata, in minutul 27 dar avantajul luat putea fi anulat in al patrulea minut de prelungiri al primei reprize cand Luke Shaw comite un fault in careu dar Baines nu reuseste sa inscrie din penalty.

Totusi, in minutul 55 Everton avea sa egaleze prin Naismith dupa o pasa a lui Baines insa Falcao o aduce din nou in avantaj pe Manchester in minutul 62 servit bine de autorul primului gol, Di Maria.
La final avea sa fie 2-1 pentru Manchester care urca pe 4 in clasament dupa 3 victorii consecutive. Everton se afunda in clasament ajungand pe locul 17 cu doar 6 puncte si nici o victorie in ultimele 3 partide.